27 czerwca w naszej parafii gościł ks. bp Stanisław Jamrozek. W asyście ks. proboszcza Jacka Wajdy i ks. Jakuba Fejkiela odprawił Mszę świętą w Zakładzie Karnym, podczas której udzielił jednemu z osadzonych sakramentu bierzmowania. W homilii podkreślił, że wszyscy mamy dawać świadectwo wiary, niezależnie od tego, gdzie żyjemy, pracujemy czy przebywamy. Zachęcając do czytania Pisma świętego przypomniał, że właśnie tu możemy usłyszeć Ducha Świętego. Po zakończonej Eucharystii nastąpiła druga część spotkania. Zarówno osadzeni w Zakładzie Karnym jak i Funkcjonariusze Służby Więziennej przenieśli się na stadion, gdzie rozegrano turniej piłkarski, w którym wzięły udział drużyny: Funkcjonariuszy Służby Więziennej, Osadzonych i księży. Oto składy poszczególnych drużyn:

Osadzeni: Bogdan, Piotr, Kamil, Paweł, Arkadiusz, Mariusz, Jacek, Tomasz, Adam, Sebastian, Jan, Wojciech i Marcin.

Księża: ks. bp Stanisław Jamrozek, ks. Bogusław Krok, ks. Marcin Janocha, ks. Mieczysław Federkiewicz, ks. Krystian Koś, ks. Ireneusz Drewniak, ks. Jakub Fejkiel, ks. Jacek Wajda.

Funkcjonariusze Służby Więziennej: Adam Zarzyczny (Dyrektor ZK), Marcin Kuzio, Daniel Gancarczyk, Paweł Kotlarz, Piotr Łątka, Maciej Grzebień, Adam Świder, Sławomir Bogacz, Robert Janik, Marek Fejdasz, Marcin Madej, Marcin Wojcio.

W duchu sportowej rywalizacji i zasad fair play, rozegrano mecze:

Księża – Osadzeni: 7-2; Osadzeni – Funkcjonariusze Służby Więziennej: 1-4; Funkcjonariusze Służby Więziennej – Księża: 4-1.

Rozgrywkom kibicowali licznie zgromadzeni mieszkańcy parafii Nowy Łupków i sąsiednich miejscowości, radośnie i entuzjastycznie reagując na „wyczyny” sportowców, szczególnie na parady bramkarskie oraz na nie strzelonego w ostatniej minucie karnego, którego wykonywał ks. Proboszcz z Nowego Łupkowa.

Po zakończonych rozgrywkach wszyscy ze smakiem zjedli grochówkę i potrawy z grilla, które przygotowali pracownicy Zakładu Karnego i w radosnej atmosferze udali się do swoich obowiązków. Do następnego razu!!!