1. Dziś rozpoczyna się tydzień trzeźwości. Zachęcam do abstynencji oraz modlitwy za uzależnionych i ich rodziny.
  2. Przyszła niedziela, pierwsza miesiąca, adoracja i zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Msza święta w tygodniu oprócz środy o 17.00.
  4. Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu zawiadamia, że diakon Bartosz Jakubowski został skierowany do naszej parafii na okres duszpasterskiej  praktyki wielkopostnej. Rozpocznie ją w najbliższy wtorek.
  5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych        i post ilościowy. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia a post ilościowy obowiązuje tych, którzy ukończyli 18 rok życia i nie rozpoczęli 60-go. Zachęcam rodziców do zadbania o prawdziwego ducha pokuty w rodzinie.
  7. W Środę Popielcową Msza święta z obrzędem posypania głów popiołem:

w Woli Michowej o 16.00;

     – w Smolniku o 17.00;

     – w Łupkowie o 18.00.

Zachęcam do licznego udziału szczególnie dzieci i młodzież.

Za pozwoleniem ks. Abp Adama Szala w środę popielcową zachęca się do złożenia ofiary na tacę jako jałmużny postnej, przeznaczonej na Fundację „WZRASTANIE” im. Św. Jana Pawła II. W 100 rocznicą Jego urodzin Fundacja podjęła inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia dla osób z niepełnosprawnością jako Wotum wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za Wielkiego Rodaka i Papieża Jana Pawła II.Droga Krzyżowa w Smolniku i Woli Michowej w piątek o 16.00. W Łupkowie o 17.00 i Msza święta.

8. Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu po Mszy o 12.00. Zapraszam do rozważania Męki Pańskiej.

9. Bóg zapłać za troskę o kościół. Proszę kolejne osoby o utrzymanie czystości i porządku w kościele.

10. „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” –  życzę gościom i parafianom, byście na co dzień podejmowali trud zdobywania świętości. Na radosne świętowanie Dnia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.