1. Dziś druga niedziela miesiąca, taca na inwestycje przy naszych kościołach.
  2. W tygodniu Msza święta i nabożeństwo majowe w kościele parafialnym o 18.00. Zapraszam wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy.
  3. We czwartek święto św. Macieja, Apostoła a w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.
  4. Zachęcam parafian do korzystanie z sakramentu pokuty. Drugie i trzecie przykazanie kościelne nakazuje: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty” i „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Przykazanie III nakłada na wiernych obowiązek przystąpienia do Komunii Świętej, przynajmniej jeden raz w ciągu roku, w okresie wielkanocnym. Przez okres wielkanocny rozumiemy tu zgodnie z tradycją, podobnie jak w odniesieniu do przykazania II, dni od Środy Popielcowej do Uroczystości Najświętszej Trójcy (7 czerwiec).
  5. Bóg zapłać za utrzymanie porządku w świątyni. Proszę kolejne osoby o podjęcie obowiązku utrzymania czystości w kościele.
  6. „Niech się nie trwoży serce wasze” – życzę gościom i parafianom, aby w tym trudnym dla Kościoła czasie świadectwo życia religijnego było obfitym owocem spotkania z Jezusem, który jest drogą, prawdą i życiem. Na radosne świętowanie niedzieli niech Bóg Wam błogosławi.