1. We czwartek święto świętego Bartłomieja, Apostoła.
  2. Msza święta w tygodniu w okresie wakacyjnym: w poniedziałek, środę i piątek o 18.00 a we wtorek, czwartek i sobotę o 7.30.
  3. Dziękuję za troskę o kościół. Proszę kolejne osoby o utrzymanie czystości i porządku w kościele i wokół niego. Bóg zapłać.
  4. W sobotę Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszam wszystkich parafian na odpust do Woli Michowej na godzinę 17.00. W kościele parafialnym Msza św. o 7.30.
  5. W związku z tym, że na cmentarzu w Łupkowie po wykopaniu grobu pojawia się woda gruntowa, podjęto już na wiosnę działanie i pogłębiono rów przy drodze. Ponieważ problem jest dalej, prosimy aby w razie pogrzebu prosić firmę przygotowującą grób o zabezpieczenie możliwymi środkami miejsca pochówku (np. obłożenie folią). Na razie nie mamy pomysłu na rozwiązanie tego problemu.
  6. W nawiązaniu do apelu Przewodniczącego KEPakcji prowadzonej przez Caritas, w niedzielę, 27 sierpnia br. w Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się  zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Burze i nawałnice, które przeszły 11 sierpnia 2017 r. nad Polską, okazały się tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania. Aplujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.
  7. Smolnik: dziękuję za podjęcie pracy przy wycince drzew na cmentarzu. Zachęcam innych chętnych z piłami do pomocy przy wycince i porządkowaniu drewna. Wszystkich, którzy mogą i mają czas, proszę o pomoc w lekkich pracach porządkowych.
  8. Wola:Dziękujemy firmie „Dach” z Kamienia za zaimpregnowanie w dniu wczorajszym gontu na naszym kościele. Koszt malowania to 3000 złotych. Myślimy także o pomalowaniu ścian zewnętrznych kościoła. Ponawiam  zatem  prośbę o dobrowolne ofiary na ten cel w podpisanych kopertach. Porządek przed odpustem.
  9. „A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie dopomóż mi” – życzę wszystkim parafianom i gościom wytrwałości w modlitwie i ufności w Bożą Opatrzność i pomoc. Niech nam wszystkim Bóg błogosławi.