W czasie czterdziestu dni Wielkiego Postu warto zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą.  Najlepszym miejscem na to są rekolekcje, czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Czy tegoroczne nauki rekolekcyjne będą dla mnie swoistym powrotem do źródeł wiary?

Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, studenci, uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione…

Pewnie nie będzie nam łatwo stać się lepszymi po godzinie lub po kilku godzinach nauk rekolekcyjnych. W ciągu kilku chwil nie da się naprawić całego duchowego rozgardiaszu. To jest praca na całe życie. Ale warto od czegoś zacząć, warto w tych rekolekcyjnych dniach postawić sobie odważne pytania:
Czy ja mam jeszcze wiarę? Czy jestem w stanie uwierzyć jeszcze więcej Bogu i mocniej Mu zaufać? Czy kocham Go ze wszystkich sił, wszelkim myśleniem i całym sercem? Czy ja się jeszcze modlę? Czy potrafię rozmawiać z Bogiem?

Rekolekcje są po to, aby wyprostować to wszystko, co oddala nas od Boga i miłości bliźniego,  inaczej zmarnujemy dni, które zostały nam dane na uleczenie duszy.

         Bardzo serdecznie zapraszam na nasze parafialne rekolekcje wszystkich parafian. Znajdź „odrobinę” czasu dla Boga, siebie i bliźniego. Może uda się coś zmienić…

PROGRAM REKOLEKCJI

 IDŹCIE I GŁOŚCIE

17 – 19 MARZEC 2017

PIĄTEK 17.03.2017.

16.00 – WOLA MICHOWA DROGA KRZYŻOWA Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

17.00 – SMOLNIK  DROGA KRZYŻOWA Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

18.00 –  ŁUPKÓW  DROGA KRZYŻOWA I MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

SOBOTA 18.03.2017.

16.00 – WOLA MICHOWA MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

17.00 – SMOLNIK  MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

18.00 –  ŁUPKÓW MSZA ŚWIĘTAZ NAUKĄ OGÓLNĄ.

NIEDZIELA 19.03.2017.

  7.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ.

  9.00 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ I ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.

10.30 – MSZA ŚWIĘTA Z NAUKĄ OGÓLNĄ I ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.

12.00 – MSZA ŚWIĘTA I GORZKIE ŻALE Z KAZANIEM PASYJNYM.  ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI.