We czwartek, 12 kwietnia, wczesnym rankiem 47 osobowa grupa parafian wraz z ks. proboszczem udała się na pielgrzymkę do Krakowa. Pierwszorzędnym celem pielgrzymki było spotkanie z Jego Eminencją ks. kardynałem Stanisławem Dziwiszem i odebranie z Jego rąk relikwii św. Jana Pawła II. Po dotarciu do Krakowa, udaliśmy się na ul. Kanoniczą. Po krótkim oczekiwaniu przyszedł do nas ks. Kardynał.  Ks. proboszcz w kilku zdaniach przedstawił parafię, co z zainteresowaniem i ciekawością wysłuchał ks. Kardynał. W trakcie przekazania relikwii podkreślił, że Bieszczady to były tereny bardzo lubiane przez Karola Wojtyłę, bo znajdował tu ciszę i spokój. Z chęcią więc wracał w te miejsca. Z wielkim wzruszeniem ks. proboszcz odebrał relikwie św. Jana Pawła II, a ks. Kardynał zachęcał nas, aby dalej modlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, ponieważ jest wielkim naszym patronem i orędownikiem u Boga. Po krótkiej indywidualnej rozmowie z pielgrzymami i wspólnym zdjęciu, podziękowaliśmy za otrzymane relikwie i pożegnaliśmy się z ks. Kardynałem. Jeszcze raz dziękujemy za wyróżnienie naszej wspólnoty parafialnej obecnością św. Jana Pawła II w relikwiach. Umiłował Bieszczady i po latach wrócił na te same szlaki!

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był Wawel. Odmówiliśmy modlitwę przy grobie pary prezydenckiej, zwiedziliśmy Katedrę po czym udaliśmy się do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. Tu dziękowaliśmy Bogu za osobę św. Jana Pawła II w czasie Mszy świętej oraz wzięliśmy udział w nowennie próśb i podziękowań przez Jego przyczynę. Bardzo wielu cennych i ciekawych informacji o Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” dostarczyło nam wspólne zwiedzanie z przewodnikiem.

Następnie udaliśmy się

do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W Godzinie Miłosierdzia odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po wielu duchowych przeżyciach przyszedł czas na pokrzepienie ciała.

Umocnieni na duchu i ciele wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, polecając się wstawiennictwu i opiece św. Jana Pawła II.

Dziękuję wszystkim, którzy poświecili swój czas, aby wspólnie pielgrzymować. Niech obecność w naszej wspólnocie parafialnej św. Jana Pawła II w relikwiach umacnia naszą wiarę i prowadzi do świętości.