1. Dziś niedziela adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych. Taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam na Mszę świętą na godzinę 8.00 wszystkie dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Nie będzie Mszy wieczorem.
 3. Czwartek, pierwszy miesiąca. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu na 17.30. Modlimy się o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
 4. W piątek święto Narodzenia NMP. Jest to dzień trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu MB Częstochowskiej. Z tej racji w przyszłą niedzielę po Mszy świętej odmówimy Akt Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi parafii. Dzisiejsza adoracja jest do tego przygotowaniem.
 5. W tygodniu Msza święta od wtorku o 18.00.
 6. Przyszła niedziela, druga miesiąca, składka na inwestycje przy kościele parafialnym. W miesiącu sierpniu złożono na ten cel 1 149,05 złotych. Bóg zapłać za hojność.
 7. Przypominam i zapraszam Radę Parafialną z całej parafii na spotkanie w najbliższą niedzielę o 13.00. Spotkanie na plebanii.
 8. Przygotowujemy się do wielkiego ogólnopolskiego wydarzenia „Różaniec do granic”,  które będzie miało miejsce 7 października. Nasza parafia jest jedną z 26 przygranicznych parafii naszej diecezji i kościołem stacyjnym. Na dzień 7 października spodziewamy się pielgrzymów z diecezji i Polski na wspólną modlitwę. Więcej szczegółów na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl a co dotyczy nas, będę informował w najbliższym czasie.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia, Niepokalanowa i Warszawy w dniach 29.09 – 1.10. Zapisy u p. Gosztyłów.
 10. Zbiórka elektrośmieci przez firmę Green Office Ecologic na zakup nowoczesnych inkubatorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce odbędzie się w naszej parafii 8.09 o godzinie 9.00. Proszę do czwartku do wieczora składać je na parkingu.
 11. NŁ: zapraszam panie i panów do pomocy przy rozplantowaniu ziemi koło kościoła jutro na 16.00. Narzędzia.
 12. WM: dziękuję p. Darkowi i Katarzynie Zawilińskim i ich dzieciom, Ryszardowi Niemiec, Anecie i Szymonowi Łysak, Tadeuszowi Szeligowskiemu i Marii Socińskiej za pracę przy impregnacji ścian zewnętrznych naszego kościoła. Wydatki w ostatnim czasie: Firma „Dach” – 3000; zwyżka – 120; olej na dach – 465, impregnat na ściany – 600; rama 350. W sumie: 4 535 złotych. Dziękuję również za ofiary na ten cel składane w kopertach. Do tej pory wpłynęło 630  złotych. Bóg zapłać.
 13. S: dziękuję za pracę przy wycince drzew i porządkowaniu naszego cmentarza, za drzewo przywiezione na plebanię. Co dalej?
 14. „Jeśli kto chce pójść za Mną…” – na nowy rok szkolny życzę dzieciom i młodzieży, wszystkim gościom i parafianom aby odważnie wybierali Jezusa i Jego Ewangelię. Szczęść Boże.